Poznaj opinie naszych klientów – budowa w Szczekocinach
Zachęcamy do lektury i poznania historii budowy domu Doroty i Grzegorza!
Dorota i Grzegorz: Witamy w naszym domu w Szczekocinach w województwie śląskim. Jest to parterowy projekt indywidualny o powierzchni ponad 160 metrów kwadratowych plus garaż. Całość wyszła około 212 m2.
DOM 3E: Skąd decyzja o budowie domu?
Dorota i Grzegorz: Decyzja o budowie domu była chyba takim naturalnym wyborem na tym etapie, na którym się znaleźliśmy. Mieliśmy działkę, mieszkaliśmy w domu, który był trzykondygnacyjny i w tymbudynku również pracowaliśmy więc uznaliśmy, że pora rozdzielić pracę i dom. Chcieliśmy stworzyć nowe miejsce – dla nas i dla naszych dzieci.
DOM 3E: Jak dowiedzieli się Państwo o technologii SYSTEM 3E?
Dorota i Grzegorz: O technologii dowiedzieliśmy się przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu najnowszych innowacyjnych metod budowania domów. Zbiegło się to też w czasie z promocją firmy przez Filipa Chajzera.
Postanowiliśmy sprawdzić u źródła, czym jest SYSTEM 3E i wybraliśmy się do fabryki w Radomsku. Tam zostaliśmy bardzo fajnie oprowadzeni po budynku referencyjnym i zapoznaliśmy się ze wszystkimi szczegółami. Pan, który nas wtedy oprowadzał odpowiedział na wszystkie pytania – otrzymaliśmy pakiet informacji, który umożliwiał nam podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie do wyboru technologii. Udaliśmy się także na najbliższy plac budowy i to ostatecznie przekonało nas, by wybrać SYSTEM 3E.
DOM 3E: Na czym Państwu najbardziej zależało?
Dorota i Grzegorz: Zależało nam na kilku aspektach. Przede wszystkim, żeby dom można było postawić bardzo szybko w najnowszych dostępnych technologiach, aby był mocno wyizolowany zarówno od strony od ziemi, od zewnątrz i od dachu. Idealnym materiałem do wznoszenia ścian zewnętrznych wydały nam się elementy 3E z perlitu, do budowy ścian jednowarstwowych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych, którą wznosi się bez zaprawy. Jest to system, mówiąc kolokwialnie, idiotoodporny, bo elementów 3E nie da się źle położyć.
Zaufaliśmy, że ścian nie trzeba będzie dodatkowo ocieplać – nawet najcieńszą warstwą styropianu czy wełny. Brak ocieplenia powoduje, że nie trzeba szukać kolejnej ekipy, która wykona to dobrze i nie trzeba inwestować kolejnych środków. Każde dodatkowe prace wiążą się z kosztami i wydłużają czas budowy – docieplenie z zewnątrz, tynkowanie, wykańczanie i wygładzanie ścian. Nie zawsze koszty związane z tymi robotami są brane przez inwestora pod uwagę.
Niejednokrotnie spotykaliśmy się z pytaniem „ile ten system kosztuje?”. Tak, jest droższy niż tradycyjny bloczek, ale jeśli podsumujemy wszystkie warstwy, zsumujemy wszystkie etapy to wychodzi bez porównania korzystniej – zarówno czasowo i finansowo.
DOM 3E: Jak wyglądała budowa z elementów 3E?
Dorota i Grzegorz: Same fundamenty powstały szybko, a gdy „wjechały” elementy 3E to budowa rosła w oczach i tak na dobrą sprawę w pięć dni powstał szkielet domu – od płyty fundamentowej do wieńca. Poziomowanie pierwszej warstwy, co jest kluczowe w przypadku technologii 3E, trwało 2/3 dni. Następnie w warunkach ekstremalnych dla budownictwa, bo w czasie opadów śniegu i mrozu układaliśmy elementy i w ciągu kilku dni powstały wszystkie ściany zewnętrzne.
DOM 3E: Czy jesteście Państwo zadowoleni z wyboru?
Dorota i Grzegorz: Bez wykorzystania państwa systemu na pewno byśmy jeszcze nie mieszkali w tym domu. Technologia 3E umożliwiała nam bardzo szybkie zamknięcie budynku i rozpoczęcie prac w środku.
Na sprawdzenie warunków technicznych czekaliśmy do zimy. Sprawdziło się wszystko, co było deklarowane na początku współpracy. SYSTEM 3E polecamy wszystkim, którzy chcą mieć szybko i bezproblemowo wykonane ściany – naprawdę warto.
Kompleksowa budowa z DOM 3E
Ty również możesz wybudować dom swoich marzeń – wystarczy, że posiadasz działkę. W DOM 3E działamy kompleksowo: zajmiemy się pracami projektowymi, pomożemy w formalnościach i wybudujemy dom do stanu deweloperskiego. Kliknij tutaj i rozpocznijmy realizację Twoich planów.