Jak będzie wyglądał dom Filipa Chajzera? Główny Architekt 3E opowiada o inwestycji na Mazurach
Jak będzie mieszkał Filip Chajzer?
Filip zdecydował się na projekt domu o powierzchni 130 m2, z poddaszem użytkowym. Oprócz przestronnego salonu połączonego z kuchnią, na dole znajdzie się również sypialnia z osobną łazienką. Poddasze pomieści salon oraz dwie sypialnie (z łazienkami), z których rozpościerać się będzie piękny widok na mazurskie jezioro. Projekt domu jest unikatowy, idealnie wkomponowuje się w naturę. Dom stwarza całkowite poczucie odosobnienia, a jednocześnie zapewnia wyjątkową możliwość kontaktu z naturą. Elewacja z cegieł i drewna sprawi, że budynek będzie spójny z regionalną zabudową. Duże przeszklenia cudownie doświetlą pomieszczenia i połączą przestrzeń w domu z otaczającą przyrodą. Wnętrze domu będzie przyjazne, zachowane w skandynawskim stylu.
Konstrukcja nowego domu Filipa jest murowa z zastosowaniem jednowarstwowych ścian bezspoinowych w technologii SYSTEM 3E. Posadowienie budynku wykonano na mikropalach spiętych żelbetowymi belkami oczepowymi połączonymi z płytą posadzki. Do tego projektu nasi eksperci wybrali więźbę dachową tradycyjną – krokwiowo-jętkowa z dodatkowym oparciem na płatwiach. Strop piętra wykonany jest z prefabrykowanych żelbetów – Teriva Panel. W projekcie nie zabrakło rozwiązań proekologicznych – zastosowywano instalację fotowoltaiczną, pompy ciepła oraz rekuperację.
– Filip decyzję o realizacji budynku w technologii SYSTEM 3E podjął błyskawicznie. Wystarczyła jedna wizyta w naszym zakładzie produkcyjnym w Radomsku i technologia została wybrana. Dom będzie naszpikowany sprawdzonymi i nowoczesnymi rozwiązaniami – od wysokiej jakości stropów, po energooszczędną wentylację, kończąc na niestandardowej elewacji – mówi Mateusz Goździkiewicz, Główny Architekt DOM 3E.
Chajzer Buduje na YouTube
Filip Chajzer stworzył również dedykowany budowie kanał YouTube, zatytułowany „ChajzerBuduje”. W premierowym odcinku prezenter przeprowadził widzów przez początkowy etap budowy – wznoszenie pierwszej kondygnacji ścian 3E. Filip odwiedził również naszą siedzibę, gdzie wspólnie z ekspertami 3E ustalił szczegóły budowy. Na nowym kanale dostępny jest już drugi odcinek, w którym Filip przeprowadza widzów przez kolejny etap – układanie stropów.
– Tak jak przy wielu naszych projektach i realizacjach, również w domu Filipa, świetnie sprawdziły się stropy prefabrykowane firmy STROPY.pl. Z szerokiej oferty stropów prefabrykowanych zastosowaliśmy strop Teriva S-Panel. Dzięki temu rozwiązaniu, strop nad kondygnacją parteru powstał w ciągu jednego dnia. Jest to rozwiązanie umożliwiające zoptymalizowanie procesu budowlanego pod względem nakładu pracy, a co za tym idzie kosztów. Teriva S-Panel jest rozwiązaniem umożliwiającym dowolną konfigurację stropów z uwzględnieniem kształtu budynku, otworowania pod m.in. klatki schodowe, antresole, szachty instalacyjne piony wentylacyjne czy kominowe – dodaje architekt.