Projekty domów bez garażu – co warto wiedzieć?
Domy bez garażu – na co zwrócić uwagę?
Oferta projektów domów bez garażu jest bardzo obszerna. W zależności od indywidualnych preferencji można zdecydować się na gotowy projekt lub zlecić indywidualny projekt dopasowany do swoich upodobań. Tylko od nas zależy jaki projekt wybierzemy. W kolekcji projektów mamy do wyboru między innymi projekty małych, średnich i dużych domów. W zależności od kondygnacji możemy zdecydować się na dom parterowy, piętrowy, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej.
Warto podkreślić, że projekty domów bez garażu odznaczają się zazwyczaj lekką i prostą formą. Zdarza się, że miejsce garażowe zostaje wówczas zastąpione przez wiatę garażową, która jest zdecydowanie tańszym i łatwiejszym w utrzymaniu rozwiązaniem. Część osób decyduje się również na budowę garażu wolnostojącego, niezwiązanego integralnie z bryłą budynku mieszkalnego. Takie rozwiązanie pozwala indywidualnie dostosować jego wielkość i ilość miejsc parkingowych do potrzeb mieszkańców. Budując oddzielnie garaż możemy go dowolnie ulokować na działce zgodnie z naszymi potrzebami. Garaż wolnostojący umożliwia także ewentualną przebudowę lub powiększenie w przyszłości, bez ingerencji w bryłę budynku mieszkalnego.
Różnorodność kolekcji projektów domu bez garażu sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Dzięki temu mamy możliwość wyboru idealnego domu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Z pewnością każdy z Inwestorów znajdzie projekt dostosowany do swoich indywidualnych upodobań. Duża dostępność gotowych projektów daje możliwość wyboru idealnego domu dla osób ceniących architekturę zarówno tradycyjną, jak i nowoczesną.
Projekty domów z Projekt domu bez garażu – dla kogo?
Projekt domu bez garażu jest najczęstszym wyborem przez osoby posiadające wąską działkę, na której ciężko postawić dom z garażem w bryle budynku. Garaż przy domu zajmuje bowiem dużo przestrzeni, a na małej działce liczy się każdy metr powierzchni użytkowej domu. Właśnie dlatego część właścicieli niewielkich działek musi zrezygnować z projektu z garażem. Alternatywą dla takich osób może okazać się budowa domu z garażem, ale zlokalizowanym w piwnicy.
Warto wspomnieć, że budowa domu z garażem będzie stosunkowo wyższa niż bez niego. Część osób rezygnuje z posiadania garażu przy domu właśnie ze względów finansowych. Rezygnacja z garażu to wówczas oszczędność rzędu około 30 tysięcy złotych.
Inwestorzy decydują się czasem na garaż wolnostojący, który pełni dodatkowo funkcje gospodarcze. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy wówczas ogrzewać takiego garażu. Natomiast w przypadku garażu będącego w bryle budynku jest to wymagane. W celu zachowania odpowiednio dobrych parametrów zapotrzebowania domu na energię musielibyśmy przynajmniej częściowo ogrzewać garaż i zastosować w nim lepsze izolacje – praktycznie takie same, jak w domu. Zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem może być wiata garażowa, która chroni samochód przed czynnikami atmosferycznymi, a jednocześnie jest o wiele tańszą opcją niż garaż w bryle czy też wolnostojący. Takie rozwiązanie ma zwolenników szczególnie wśród osób, które mają ograniczony budżet na budowę domu.
Projekty bez garażu z pewnością zainteresują osoby nieposiadające samochodu. Nie każdy bowiem jest zmotoryzowany. Dla tych właśnie osób, projekty domów bez garażu będą najbardziej interesujące.
Dom z werandą to doskonała propozycja dla osób, które chciałyby płynnie połączyć strefę mieszkalną z częścią wypoczynkową. Swobodne wyjście z domu na zadaszony taras to dla wielu osób idealne rozwiązanie. Przestronna weranda będzie stanowić wówczas obowiązkowy element w projekcie domu. Weranda może pełnić szereg różnych funkcji i można ją dowolnie zagospodarować. Zazwyczaj zostaje ona zaaranżowana jako miejsce rodzinnego odpoczynku. Można tam spotkać zestaw wypoczynkowy w postaci wygodnej sofy, a także grill i kominek, które umilą wspólnie spędzone chwile.
Kiedy warto wybrać projekt domu bez garażu?
Projekty domów bez garażu doskonale prezentują się na niewielkich działkach budowlanych. Zdarza się, że Inwestorzy rezygnują z garażu ze względu na warunki wynikające z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub z innych względów nie decydują się na miejsce garażowe połączone z budynkiem mieszkalnym. Jeśli zależy nam na prostej i lekkiej bryle domu, wówczas garaż nie będzie dobrym rozwiązaniem. Opcja bez garażu znakomicie współpracuje z wszelkimi elementami małej architektury, które sprawnie wpisują się w bryłę domu, nadając mu niezwykle interesujący i efektowny charakter.